منتخب ها

اضافه کاری چیست؟

چکیده کوتاه مطلب

مدت زمانی که کارگر یا کارمند وقت خود را در اختیار کارفرما قرار می‌دهد جز ساعات کاری وی محسوب می‌شود اما این ساعات محدودیتی دارد و چنانچه نیاز باشد کارگر و کارمندی بیشتر از ساعت کار قانونی وقت خود را در اختیار کارفرما قرار دهد باید شرایط ماده ۵۹ قانون کار که در مورد شرایط […]

مدت زمانی که کارگر یا کارمند وقت خود را در اختیار کارفرما قرار می‌دهد جز ساعات کاری وی محسوب می‌شود اما این ساعات محدودیتی دارد و چنانچه نیاز باشد کارگر و کارمندی بیشتر از ساعت کار قانونی وقت خود را در اختیار کارفرما قرار دهد باید شرایط ماده ۵۹ قانون کار که در مورد شرایط اضافه کاری توضیح داده رعایت شود طبق این شرایط اضافه کاری نیز مانند حقوق و مزایا باید سرما محاسبه و پرداخت شود.

ساعت کاری چگونه تعریف می شود برای مشاغل سخت چطور است؟

ساعت کاری کارگر نباید از ۸ ساعت در یک شبانه روز بیشتر باشد و در هفته نیز نباید از مرز ۴۴ ساعت بگذرد البته قانون کار در مورد کارهای سخت و زیان آور شرایط متفاوتی وضع کرده است ساعاتی کاری برای این کارها در یک شبانه روز نباید از مرز ۶ ساعت عبور کند و در هفته نیز نباید بیشتر از ۳۶ ساعت باشد.

فوق العاده کاری چیست؟

فوق العاده کاری که آن را به عنوان فوق العاده اضافه کاری هم می شناسند همان مبلغی است که علاوه بر ساعت نرخ ساعت کار عادی در هنگام اضافه کار به کارمندان و کارگران پرداخت می‌شود.

تعطیلی کاری چیست؟

طبق قانون کار اگر کارگر در روز تعطیل رسمی کار کند و به جای آن روز دیگری برای او تعطیلی با حقوق در نظر گرفته نشود ساعت کار وی از میزان مقرر فراتر رفته و به عنوان اضافه کاری محسوب می شود.

جمعه کاری چیست؟

طبق ماده ۶۲ قانون کار جمعه جزو روزهای تعطیل هفتگی کارگران است و در صورتی که نیاز باشد در روز جمعه نیز کار انجام شود باید برای ساعات کار جمعه فوق العاده ۴۰ درصدی در نظر گرفته شود جمعه روز خانواده است بنابراین مزایای آن نسبت به تعطیلی کاری بیشتر است.
شب کاری چیست و چطور محاسبه می شود؟
شب کاری نیز یکی از انواع اضافه کاری محسوب می‌شود که به کار کردن در ساعات شبانه گفته می شود شب کاری از ساعت ۲۲ تا ۶ صبح محاسبه می‌شود نحوه محاسبه شب کاری نیز به این صورت است که بابت هر ساعت کار در شب علاوه بر دستمزد ساعت کاری عادی ۳۵ درصد اضافه مزد نیز تعلق میگیرد البته شب کاری تنها به کارگران و کارمندان غیر نوبتی تعلق میگیرد.

مفهوم نوبت کاری چگونه تعریف می شود؟

  • نوبت کاری نیز به کار در ساعات مختلف شبانه روز ارتباط دارد که فرمول محاسبه آن به شرح زیر است
  • در صورتی که نوبت کاری بین صبح و عصر قرار گیرد ۱۰ درصد اضافه بر دستمزد ساعت کار عادی تعلق میگیرد
  • در صورتی که نوبت کاری بین صبح و عصر و شب و باشد پانزده درصد اضافه و دستمزد ساعت کاری عادی تعلق می گیرد
  • در صورتی که نوبت کاری بین صبح و شب یا عصر و شب قرار بگیرد نیز ۲۲ درصد اضافه بر دستمزد ساعت کاری تعلق می‌گیرد
ads
  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.
دیدگاه خود را بنویسید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه نوشته